List do rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Reda, 24.04.2020r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!  

W obecnej sytuacji trwającego stanu epidemii, wielu z Was pyta o organizację tegorocznych uroczystości I Komunii Świętej dzieci, bo wszystko wskazuje na to, że w planowanym terminie będzie ona niemożliwa. 

Każda I Komunia to uroczystość parafialna, ale przede wszystkim rodzinna.

Dopóki nie zostanie przywrócone nauczanie szkolne, nie mogą odbyć się zbiorowe Pierwsze Komunie Święte. Obecnie w naszej kaplicy może być 17 osób, a samych dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej jest 83.   

Przeniesienie uroczystości na jesień jest obarczone ryzykiem, gdyż istnieje zagrożenie drugiej fali koronawirusa.   

Wobec zaistniałej sytuacji w naszej Parafii pw. św. Wojciecha w Redzie Ciechocino Uroczystość I Komunii Świętej została przeniesiona na przyszły rok i odbędzie się

w sobotę 15 maja 2021roku.

Gdyby rodzice zdecydowali się na Pierwszą Komunię Świętą swojego dziecka we wcześniejszym terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności pojedynczo lub 2 dzieci w wyznaczonym dniu tygodnia poza niedzielą.

Za przyjęcie dzieci do I Komunii św. odpowiedzialny jest ks. Paweł Lew Kiedrowski.

Wszelkie decyzje dotyczące Pierwszej Komunii św. muszą iść zawsze w parze z aktualnymi decyzjami władz oświatowych oraz obowiązującymi przepisami epidemicznymi. Na dzień dzisiejszy obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Dotyczy to każdej osoby ( o ile przepisy sanitarne nie ulegną zmianie), uczestniczącej w liturgii, a tym samym dziecko przystępujące do I Komunii musi uczestniczyć  w maseczce, uchylając ją tylko na czas przyjęcia Najświętszej Komunii.

Z racji zawieszenia parafialnych spotkań przygotowujących dzieci do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, prosimy rodziców, by intensywniej włączyli się w katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnienie prawd wiary, przygotowanie do spowiedzi św.  

W nawiązaniu do zwyczaju organizowania przyjęć komunijnych, wypada  podkreślić, że wobec powagi trwającego stanu epidemii, tegoroczne przyjęcia pierwszokomunijne powinny mieć charakter skromny i kameralny. Liczymy na zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji oraz pełną współpracę z duszpasterzami.

Powierzamy Was w naszych modlitwach i prosimy o to samo.

 

Ks. Stanisław Jarzembski

   – proboszcz –      

Kontakt telefoniczny: Ks. Proboszcz: 608 – 451 – 356.; 

Ks. Paweł: 721 – 166 – 687.