Category Archives: Parafialny Zespół Caritas

Parafialny Zespół Caritas
Reda, dnia 12.2012r.
Parafia pod wezwaniem Św. Wojciecha
w Redzie

Tornister pełen uśmiechów

Dzisiaj rozpoczynamy akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów.

Prosimy o zabieranie pustych tornistrów – w środku znajduje się kartka z informacją  co należy kupić dla ucznia danej klasy.

Tornistry z ,,wyprawką szkolną” przynosimy do zakrystii, do 14 sierpnia.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w akcji Caritas.

Caritas_TPU2014_logotyp_tlo.eps

Już po raz szósty Caritas prowadzi kampanię „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce. w parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Poza tym do specjalnych koszy wystawionych w parafiach będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

Akcja wspomagana jest również poprzez ogólnopolską zbiórkę SMS-ową, aby wziąć w niej udział wystarczy wysłać SMS z hasłem TORNISTER na numer 72052. Koszt to 2,46 z vat.

W ciągu pięciu lat Caritas udało się rozdać 67,5 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce, tylko w zeszłym roku wyprawek tych było blisko 30 tys.

Na poziomie lokalnym kampanię Tornister Pełen Uśmiechów wspierają liczni partnerzy, sponsorzy i ofiarodawcy.

Ważnym elementem kampanii jest jej wielki finał, który zaplanowano na 24 sierpnia br. (niedziela) w Przemyślu. Dzieciom, które przyjadą z diecezjalnych Caritas, zostaną uroczyście wręczone „Tornistry pełne uśmiechów”.

źródło – „www.tornisterpelenusmiechow.com”.